Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Erasmus +

Erasmus +

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 października 2018

 

Szkolny program Erasmus + projekt pt:

 

"AKTUALNY STAN I PERSPEKTYWY ENERGII ODNAWIALNEJ W EUROPIE"

 

W ramach Programu Erasmus Plus realizujemy projekt związany z energią odnawialną. Jednym z zadań jest między innymi wypełnienie ankiety on line nawiązującej do zużycia energii w naszych domach. Ankieta jest anonimowa. Im więcej osób ją wypełni, tym ciekawsze będą wyniki do omówienia podczas pierwszego spotkania międzynarodowego w Hiszpanii.

Zapraszam do zajrzenia na stronę naszego projektu https://energyerasmus.org/  i wypełnienia ankiety dostępnej w tym linku:ankieta o energii

Szkoła Podstawowa nr 157 im. A. Mickiewicza w Warszawie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu w ramach Programu Erasmus +.

Projekt jest realizowany w terminie od 1 września 2018 do 30 czerwca 2020
i skierowany jest do uczniów klas 7, 8 SP oraz 3 Gimnazjum.

Koordynatorką jest pani Liliana Chwistek we współpracy z nauczycielami fizyki, chemii, matematyki, biologii, informatyki i języków obcych.

W ramach projektu uczniowie pod opieką nauczycielki chemii, pani Beaty Siwiec oraz nauczycielki fizyki, pani Jadwigi Jarmuły, we wrześniu i październiku 2018 wypełniają kwastionariusze dotyczące zużycia energii w domu i przygotowują materiały multimedialne z pomocą nauczycielki informatyki, pani Ewy Kowalczyk, z rezultatami badań do przedstawienia na spotkaniu międzynarodowym
w Hszpanii w Caceres.

 

Tematyką projektu są:

1. Energia i zasoby naturalne

2. Środowisko i zmiany klimatu

3. Społeczna i środowiskowa odpowiedzialność instytucji edukacyjnych za pogłębianie wiedzy o odnawialnych źródłach energii.

W ramach projektu przewidziane są różne działania w Polsce i podczas miedzynarodowych spotkań w krajach partnerskich: Hiszpanii, Czechach, Grecji i Włoszech. Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w projekcie.